Benim Başkanlığımda Çekmeköy’de belediye hizmetleri sadece mesai saatleri içinde verilmeyecek. Vatandaşım ne zaman isterse, Belediye’ye ulaşabilecek. İster bizzat gelerek, ister telefon ederek derdini anlatacak, derman bulacak. Acil çözülmesi gereken bir sorun varsa, nöbetçi ekiplerimiz yerinde müdahale ederek çözecek.

Belediye hizmetlerinin bir kısmı vardiyalı çalışan personelimiz tarafından verilecek. Belediye’nin ana binası 08.00-21.00 saatleri arasında açık olacak. Günün kalan saatlerinde ise Nöbetçi Belediye Hizmet Noktaları açık olacak. Yaşlılarımız, bakıma muhtaç ve engelli vatandaşlarımız, daima öncelikli hizmet alacak.

Vatandaşlarımız ayrıca hayata geçireceğimiz mobil uygulamamız ve internet sitemizden de Belediyemize ulaşacak, bir çok işini, kolay ve hızlıca halledeceksiniz.

Belediyemiz, 7 gün 24 saat vatandaşımızın emrinde olacak.

Mahallelerimizin tüm sosyal ihtiyaçlarını karşılaması için Mahalle Evleri inşa edeceğiz. Bu evlerin alt katında, mahalle sakinlerinin ücretsiz yararlanabileceği çok amaçlı büyük bir salon olacak.

Nişanı olan nişanını, düğünü olan düğününü, herhangi bir ücret ödemeden bu salonda yapabilecek. Bu salonlarda düğün yapan genç çiftlerin beyaz eşyalarını da belediyemiz hediye edecek. Gençlerimize çıktıkları bu güzel yolculukta, destek vermekten büyük mutluluk duyacağız. Cenazesi olan vatandaşlarımız da taziyelerini bu salonda kabul edebilecek.

Ayrıca Aile Temsilciliklerimiz de bu Evlerde olacak. Yurttaşımız, Belediye ilgili tüm işlerini bu temsilcilik aracılığıyla yapabilecek.

Gençlerimiz için sosyal ve sportif mahalle kulüplerinin yönetim ve etkinlik alanları, mesleki eğitim derslikleri ve yaşlılarımıza yönelik hobi kursları da yine bu Evlerin içinde yer alacak.

Mahalle Evleri, her mahallenin nabzının attığı ve yeni dostlukların kurulduğu sosyalleşme merkezi olacak.

Birer danışma meclisi veya yetkisi olmayan bir gönüllü topluluğu olmayacak. Muhtarlığa alternatif bir oluşum değil, muhtarlığın etkinlik alanını da geliştiren bir yapıda olacaktır

Etkin bir karar mekanizması kurgulanacak. Mahalle Meclisi; seçeceği yürütme kurulunun sekretaryasında, çalışma komisyonları belirleyerek çalışmalar yürütebilecek.

Mahalle sınırı içerisinde yapılacak ‘plan değişikliklerinde’ mahalle meclislerinin görüş ve karar yetkisi olacak. Herkes yaşadığı mahallede ne olup bittiğini bilecek, mahalle-ilçe-büyükşehir birlikteliğinde demokratik ve şeffaf karar alınacak.

Hamidiye Mahallesi’nde bugünkü İETT garajının olduğu yere, çocuklar, gençler, kadınlar ve yaşlılar için sağlık taraması yapabilecek, önleyici tıp merkezi inşa edeceğiz.

Bu Merkezde, ilk, orta ve liseye giden çocuklarımızı belli sağlık taramasından geçireceğiz. 40 yaş üstü her yurttaşımızı, her yıl kapsamlı bir check-up’a tabi tutacağız.

Yaşlı ve engelli vatandaşlarımızı ise evlerinde ziyaret edecek, muayenelerini yerinde yapacak, doktorlarımız gerek görürse ileri tetkikler için Tıp Merkezine davet edeceğiz ve tüm transferlerini biz yapacağız.

31 Mart’tan sonra Çekmeköy’ü Aile Belediyeciliği ile tanıştıracağız. Ailenin her ferdine dokunan, sorun çözen, değer üreten bir belediyecilik anlayışı olacak bu. Ayrım yapmadan tüm dertlere derman, tüm yaralara merhem olmak için çalışacağız.

Aile Belediyeciliğinin en önemli hedeflerinden biri de Engelli vatandaşlarımız. Onlar için Çekmeköy’ün sadece daha yaşanır bir yer yapmayacağız. Aynı zamanda bir meslek edinmeleri, iş ve sosyal yaşamın içine katılmaları için de çalışacağız. Bu en önemli Belediyecilik hedeflerimizden biri olacak. Çekmeköy’ü onlar için her anlamda engelsiz yapacağız.

Çekmeköy Akademi’de, sadece engelli yurttaşlarımıza yönelik, onların yetenek ve arzularına göre tamamen ücretsiz meslek edindirme eğitimleri açacağız. Bu eğitimleri tamamlayan ve sertifika alan her insanımızın iş sahibi olması için Belediye olarak tüm desteğimizi vereceğiz.

Hedefimiz, her ferdiyle üreten ve sosyalleşen bir Çekmeköy inşa etmek.

Çekmeköy kardeşliğini tesis edecek önemli projelerimizden bir de Halk Eczaneleri. Bu proje ile evlerimizde atıl durumda olan ve son kullanım tarihi geçmemiş ilaçlarımızı, ihtiyacı olan insanlarımıza ücretsiz ulaştıracağız

Hem ilaçları geri kazanmış olacağız hem de bir kardeşimizin derdine derman, yarasına merhem olacağız.